Multifunctional ceiling fixture ATHENA LED ∙ 60W ∙ 3000-6400K
Order code: VIV004163 | SKU Reference: ATHENA LED 60W 3000-6500K
Technical info
| Series | ATHENA LED |
| Wattage (W) | 60W |
| Luminous flux (lm) | 3900-4800 |
| Color temparature | 3000-6400K |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø552x80mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable with remote control |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228027295 |
LED ceiling fixture ATHENA LED 60W, Ø552, 230V, IP20. The multifunctional ceiling fixture ATHENA LED 60W can be dimmed and chanege the color temperature (from 3000K to 6400K) by a remote control.



