Garden lantern TOSCA ∙ WU004 ∙ black ∙ IP44
Order code: VIV004201 | SKU Reference: WU004/BK TOSCA IP44
Technical info
| Series | TOSCA |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 205x163x375mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228027622 |
Lantern, aluminum and glass, 6-sided, black, for up-ward wall application. Lamp holder for base E27, IP44. The maximum power allowed is 1 х 60W for special purpuse lamps.



