Garden lantern SOFIA ∙ PS005 ∙ red patina ∙ IP44
Order code: VIV004218 | SKU Reference: PS005/RE SOFIA IP44
Technical info
| Series | SOFIA |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 145x145x1000mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | red patina |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228027790 |
Lantern, red pattina, aluminum and glass, on ground application in aset with a pillar, lamp holder for base E27, IP44, total length 1000 mm. The maximum power allowed is 1 х 60W for special purpuse lamps.


