Garden lantern RIGA ∙ H006 ∙ black ∙ IP44
Order code: VIV004225 | SKU Reference: H006/BK RIGA IP44
Technical info
| Series | RIGA |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 145x145x1150mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228027868 |
Lantern, aluminum and glass, black, for ceiling application in a set with a pendant, lamp holder for base E27, IP44, total length 1100 mm. The maximum power allowed is 1 х 60W for special purpuse lamps.



