LED lamp OTO LED ∙ 7W ∙ 800lm ∙ G9 ∙ 3000K
Order code: VIV004237 | SKU Reference: OTO LED 7W G9 WW 3000K
Technical info
| Series | OTO LED |
| Wattage (W) | 7W |
| Luminous flux (lm) | 800lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | G9 |
| Beam angle | 360° |
| Shape | cylindrical shape |
| Size (mm) | Ø20x71mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~55W halogen |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228027981 |
OTO LED G9 is a 7W 230V 3000K LED lamp with an impressive luminous flux of 800 lm and very high efficiency 114 lm/W.



