Outdoor lighting string SWING-T∙ 5xE27 ∙ IP44
Order code: VIV004241 | SKU Reference: SWING-T 5xE27 IP44
Technical info
| Series | SWING |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 5200mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | 300W/ 1 string; 450W/ 2÷10 strings |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | PVC |
| EAN | 3800228028001 |
The outdoor lighting string SWING 5xE27 IP44 can transform any garden, veranda or terrace into lovely and cozy space for dinner, relax or entertainment. Lighting source is not included. The outdoor lighting string is with lampholder 5xЕ27, IP44, max. power 5 х 60W.

