Wall fixture PETRA ∙ 1 x E27 ∙ black ∙ IP44
Order code: VIV004262 | SKU Reference: PETRA 1xE27 BK IP44
Technical info
| Series | PETRA |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Shape | oval shape |
| Size (mm) | 213x142x98mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228028186 |
PETRA is a aluminum wall fixture with IP44 and glass diffuser in black body. The fixture is equipped with E27 lamp holder.

