Crystal decorative downlight AZAR SL413 LED ∙ 3W ∙ 4000K
Order code: VIV004268 | SKU Reference: SL413 AZAR LED 3W CL
Technical info
| Series | AZAR |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø98x10mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | transparent |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | resin |
| Mounting hole | Ø65mm |
| EAN | 3800228028292 |
Crystal decorative downlight AZAR SL413 LED 3W is with built-in LED strip which can work independently from the light source, mounted in the downlight, giving cool light 4000K.


