Recessed downlight NEXT ∙ 2 x GU10 ∙ white
Order code: VIV004271 | SKU Reference: KD212 W NEXT
Technical info
| Series | NEXT |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | rectangular shape |
| Size (mm) | 120x210x105mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 2x60W |
| Body color | white |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| Mounting hole | 195x105mm |
| EAN | 3800228028261 |
NEXT is series of recessed lighting fixtures which heads could be directed in both axis. Recessed downlight NEXT KD212 W, 2 x GU10, mounting hole: 210 x 105 mm, IP20.


