Pendant RETRO ∙ R6001 ∙ graphite/black smooth cable
Order code: VIV004273 | SKU Reference: R6001 GM-BK RETRO Antic brass/black textile cable
Technical info
| Series | RETRO |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | Ø100x980mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x60W |
| Body color | graphite |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| EAN | 3800228028315 |
Pendant RETRO R6001 GM-BK
Assets
Similar models
-
Pendant RETRO ∙ R6001 ∙ antique brass/black cable
-
Pendant RETRO ∙ R6002 ∙ antique brass/black twisted cable
-
Pendant RETRO ∙ R6002 ∙ antic brass/beige twisted cable
-
Pendant RETRO ∙ R6012 ∙ antique brass/black twisted cable
-
Pendant RETRO R6001 antique copper/straight textile black cable
-
Pendant RETRO ∙ R6002 ∙ antique copper/black twisted cable
-
Pendant RETRO ∙ R6001 ∙ rose gold/straight textile cable
