Wall light SIBIU ∙ 2xGU10 ∙ black ∙ IP44
Order code: VIV004274 | SKU Reference: SIBIU 2xGU10 BK IP44
Technical info
| Series | SIBIU |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 100x245x105mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 2x35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228028322 |
SIBIU IP44 facade lighting fixture is suitable for both outdoor and indoor lighting. Made from die-cast aluminum and equipped with two GU10 lamp holders, the fixtures’ body has windows for creating light effect on the wall.



