LED ceiling fixture CELINE LED ∙ 100W ∙ 3000-6400K
Order code: VIV004287 | SKU Reference: CELINE LED 100W 3000-6400K
Technical info
| Series | CEILINE LED |
| Wattage (W) | 100W |
| Luminous flux (lm) | 7600-8000lm |
| Color temparature | 3000-6400K |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø750x115mm |
| Lamp life (h) | 35000h |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable with remote control |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228028421 |
The multifunctional LED ceiling fixture CELINE LED has a diffuser with effect „star sky“, 100W power and a very high luminous flux. CELINE LED 100W can be controlled with a remote control, which: changes its color temperature in degrees from 3000K to 6400K; dimming - the luminous flux changes from 10% to 100%; choice of night mode; the ability to switch degrees from 25% to 75% at a color temperature of 4000K.




