Multifunctional ceiling fixture JEWEL LED ∙ 36W ∙ 3000-6400K
Order code: VIV004289 | SKU Reference: JEWEL LED 36W 3000-6400K
Technical info
| Series | JEWEL LED |
| Wattage (W) | 36W |
| Luminous flux (lm) | 2350-2880 |
| Color temparature | 3000-6400K |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø395x60mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable with remote control |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228028407 |
The faceted shape of the multifunctional LED ceiling fixture JEWEL LED 36W 3000-6400K allows for an interesting accent in the illuminated room and at the same time offers convenient functionality that is controlled by remote control: changes its color temperature to degrees 3000K-4000K-6400K; it can be dimmed - the luminous flux varies from 10% to 100%; night mode can be selected; an automatic shut down time of 30 or 60 minutes can be set.





