Waterproof lighting fixture ACER/SP ∙ GU10 ∙ black ∙ IP65
Order code: VIV004313 | SKU Reference: ACER/SP GU10 BK IP65
Technical info
| Series | ACER |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP65 |
| Size (mm) | Ø98x315mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228028605 |
The waterproof lighting fixture ACER/SP 230V GU10 BK IP65 for outdoor lighting is in a set with a peg, by which the body is driven into the ground, which enables it to move. ACER/SP has a metal housing and a GU10 lamp base, which enables the choice of directional lamps with the brand VIVALUX.


