LED bathroom fixture JOYA LED ∙ 9W ∙ 4000K
Order code: VIV004324 | SKU Reference: JOYA LED 9W CL
Technical info
| Series | JOYA LED |
| Wattage (W) | 9W |
| Luminous flux (lm) | 540lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 460x115x50mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Body color | chrome |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | stamped steel |
| EAN | 3800228028650 |
The lighting fixture JOYA LED 9W is elegant lighting solution for the space above the mirror in your bathroom. The crystal elements of the fixture undoubtedly gives a touch of luxture to your bathroom interior.


