LED in-ground lighting fixture QUAZAR LED ∙ IP65
Order code: VIV004341 | SKU Reference: QUAZAR LED 0.8W IP65
Technical info
| Series | QUAZAR LED |
| Wattage (W) | 0.8W |
| Luminous flux (lm) | 25lm |
| Color temparature | 6400K (daylight) |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP65 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø100x74mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Body color | grey |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | aluminum |
| Mounting hole | Ø95mm |
| EAN | 3800228028827 |
LED lighting fixture QUAZAR LED 0,8W is designed for in-ground mounting.


