Waterproof wall lighting fixture SEOUL/W ∙ 1 x GU10 ∙ black ∙ IP44
Order code: VIV004351 | SKU Reference: SEOUL/W 1xGU10 BK
Technical info
| Series | SEOUL |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 66x100x92mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228028841 |
SEOUL series is designed for outdoor lighting. It consists of a facade lamp and a garden lamp on a pole, which can be moved in the desired direction within 90° angle. They are equipped with GU10 lampholders and allow you to choose a light source with this base. Facade lighting fixture with black matte body, cubic shape. GU10 lampholder, maximum load 1 x 35W, degree of protection IP44 and height 100 mm.


