LED strip LENTA LED ∙ 60 SMD3528 ∙ yellow ∙ 5m
Order code: VIV004356 | SKU Reference: LENTA LED 60 SMD3528 /reel 5m/, YELLOW
Technical info
| Series | LENTA LED |
| Wattage (W) | 24W |
| Voltage (V) | 12V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 8x5000mm |
| Lamp life (h) | 15000h |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Light color | yellow |
| LEDs per meter | 60 SMD LED/m |
| Wattage/m | 4.8W/m |
| EAN | 3800228028971 |
LED strip LENTA LED 60 SMD3528 yellow.


