Waterproof wall lighting fixture MAUI ∙ 1 x E27 ∙ dark grey ∙ IP44
Order code: VIV004379 | SKU Reference: MAUI 1xE27 GR IP44
Technical info
| Series | MAUI |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 146x267x98mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 1x40W |
| Body color | grey |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800228029152 |
The refined elegance of MAUI and their modern body colors make them an excellent solution for lighting the facades of contemporary buildings. These ceiling lamps are equipped with E27 lampholders so various lamp power and color temperature could be selected Facade lighting fixture with a decorative element in dark gray, 1 х Е27, max 40W, degree of protection IP44.


