LED ceiling light WAVE LED ∙ 21W ∙ 4000К
Order code: VIV004402 | SKU Reference: WAVE LED 21W CL
Technical info
| Series | WAVE LED |
| Wattage (W) | 21W |
| Luminous flux (lm) | 1000lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 95x500x80mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | chrome |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228029367 |
WAVE series consists of two lighting fixtures with curvy lines that emit cool light 4000K. Due to this man can feel comfort and softness in the room where WAVE LED are installed. LED lighting fixture, 21W, 230V, IP20, 120 ͦ, non dimmable, 4000K, 1000 lm.

