LED ceiling light VECTOR LED ∙ 37W ∙ 4000K
Order code: VIV004407 | SKU Reference: VECTOR LED 37W CL
Technical info
| Series | VECTOR LED |
| Wattage (W) | 37W |
| Luminous flux (lm) | 1733lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 700x700x100mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | chrome |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228029411 |
With chrome body finish and light in neutral color 4000K VECTOR LED series adds classic chic to the interior. By choosing VECTOR LED fixtures you can have affordable high-end lighting at home. LED lighting fixture, 37W, 230V, IP20, 120 ͦ, non dimmable, 4000K, 1733 lm.

