Multifunctional ceiling light with remote control AVIS LED ∙ 60W ∙ 3000-6400K
Order code: VIV004426 | SKU Reference: AVIS LED 60W 3000-6400K
Technical info
| Series | AVIS LED |
| Wattage (W) | 60W |
| Luminous flux (lm) | 2400-5000lm |
| Color temparature | 3000-6400K |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø400x73mm |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable with remote control |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228029602 |
The multifunctional LED ceiling light AVIS LED 60W 3000K-6400K is a great energy-saving alternative for indoor lighting in homes, hotels or other commercial premises.



