Multifunctional ceiling light with remote control ARIA LED ∙ 75W ∙ 3000-6400K
Order code: VIV004427 | SKU Reference: ARIA LED 75W 3000-6400K
Technical info
| Series | ARIA LED |
| Wattage (W) | 75W |
| Luminous flux (lm) | 3000-6400lm |
| Color temparature | 3000-6400K |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø500x73mm |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable with remote control |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228029619 |
The multifunctional LED ceiling light ARIA LED has a really curious design and will not remain unnoticed detail of your interior. The luminaire has a 75W power, but it can be dimmed or its color temperature (3000К-6400К) can be adjusted by a remote control according to your desire and mood.




