LED strip BAND LED ∙ 120 SMD2835 ∙ 4000K ∙ 5m
Order code: VIV004442 | SKU Reference: BAND LED120 SMD2835 CL /reel 5m/, 4000K
Technical info
| Series | BAND LED |
| Wattage (W) | 48W |
| Luminous flux (lm) | 3000lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 12V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 8x5000mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| LEDs per meter | 120 SMD LED/m |
| Wattage/m | 9.6W/m |
| Luminous flux/m | 600 lm/m |
| EAN | 3800228029718 |
LED strip, 120 LEDs/m, 48W for reel from 5 m, 9,6 W/m, 4000К, 12VDC, reel 5 m.






