LED floodlight with solar panel ISOLA LED ∙ 30W ∙ 350lm ∙ 6400K ∙ IP65
Order code: VIV004473 | SKU Reference: ISOLA LED 30W
Technical info
| Series | ISOLA LED |
| Wattage (W) | 30W/ 8W |
| Luminous flux (lm) | 350lm |
| Color temparature | 6400K (daylight) |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP65 |
| Size (mm) | 190x155x45mm/ 340x220x17mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | пластмаса |
| Ambient temperature | -20÷+50°C |
| EAN | 3800228029893 |
ISOLA LED are a series solar LED floodlights with power 30W and 60W. They are a practical and affordable solution for outdoor lighting using only solar energy. The high-performance solar panel in the set ensures fast charging of the built-in battery in the projector. With the remote control, the user can choose the duration of operation of the floodlight from 3, 5 or 8 hours.


