LED floodlight RICH LED ∙ 50W ∙ black ∙ 6400K
Order code: VIV004534 | SKU Reference: RICH LED 50W/B 6400K
Technical info
| Series | RICH LED |
| Wattage (W) | 50W |
| Luminous flux (lm) | 4500lm |
| Color temparature | 6400K (daylight) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 110° |
| Ingress protection | IP65 |
| Size (mm) | 187x147x28mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 20000h |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | aluminum |
| Ambient temperature | -25÷+40°C |
| EAN | 3800234850092 |
Series floodlights RICH LED IP65 with 6400K color temperature (daylight) and low glare. Their construction includes a front cover with UV protection, which limits glare and provides visual comfort. RICH LED 50W; 4500 lm; efficiency - 90 lm/W; 6400K.



