Facade lighting fixture NAVARA ∙ double ∙ 2xGU10 ∙ black ∙ IP44
Order code: VIV004649 | SKU Reference: NAVARA 2xGU10 BK IP44
Technical info
| Series | NAVARA |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 90x160x80mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 2x35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800234851044 |
Another alternative for facade lighting is offered by the fixtures from NAVARA series. It consists of a single and a double wall light with GU10 lampholders. NAVARA has plastic body with UV protection and IP44, which makes them resistant to weather conditions and suitable for use at places with higher levels of humidity.


