Downlight PICCO SL214 ∙ black
Order code: VIV004655 | SKU Reference: SL214 BK PICCO
Technical info
| Series | PICCO |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø82x32mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | stamped steel |
| Mounting hole | Ø65mm |
| EAN | 3800234851105 |
If your interior is not demanding and there is no need additionally to raise the cost of your project, you can choose the fixed model PICCO made from stamped steel. The downlights from the series are offered in black, chrome, gold, white, nickel matt, brass matt or graphite color.

