Downlight REFF SL510 ∙ black
Order code: VIV004659 | SKU Reference: SL510 BK REFF
Technical info
| Series | REFF |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 80x80x25mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| Mounting hole | Ø75mm |
| EAN | 3800234851143 |
Standard square movable die-cast in black. REFF suits the contemporary interior in homes, offices, shops, administrative buildings. It is designed to be used with the directional high quality lamps VIVALUX.


