LED lamp BREE LED ∙ JDR ∙ 9W ∙ 657lm ∙ GU10 ∙ 3000K
Order code: VIV004674 | SKU Reference: BREE JDR LED 9W GU10 WW-3000K
Technical info
| Series | BREE LED |
| Wattage (W) | 9W |
| Luminous flux (lm) | 657lm |
| Color temparature | 3000K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Beam angle | 38° |
| Size (mm) | Ø50x56mm |
| Lamp life (h) | 15000h |
| Equivalent | ~55W halogen |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800234851266 |
The directional LED lamps from the BREE LED are with 9W consumption and beam angle 38°. They are with GU10 base, work at 230V and can be used in fixtures for indoor or outdoor lighting. In BREE LED series there are lamps with color temperatures 3000K (warm white light), 4000K (neutral light) and 6400K (daylight).



