LED lamp GIGA LED ∙ 18W ∙ 2000lm ∙ E27 ∙ 6400K
Order code: VIV004697 | SKU Reference: GIGA LED 18W E27 W 6400K
Technical info
| Series | GIGA LED |
| Wattage (W) | 18W |
| Luminous flux (lm) | 2000lm |
| Color temparature | 6400K (daylight) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 140° |
| Shape | standard |
| Size (mm) | Ø67x131mm |
| Lamp life (h) | 15000h |
| Equivalent | ~125W ЛНЖ |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800234851396 |
We are expanding our product portfolio of light sources under the VIVALUX brand with new more powerful LED lamps with a standard shape from the GIGA LED series. The lamps in the series are of energy efficiency class E and are available in 3 color temperatures: warm white 3000K, neutral light 4000K and cold light 6400K. All three lamps of the GIGA LED series are suitable for use in lighting fixtures with an E27 lamp holder for lighting at home, in administrative premises, hotels, restaurants or commercial areas, outdoors in the garden or on the facades of buildings with different purposes. LED lamp, 18W, E27, 230V, 6400K, 15 000 hrs life time, 2 years warranty.



