Downlight for surface mounting OZZY ∙ DL725 ∙ GU10 ∙ black
Order code: VIV004714 | SKU Reference: DL725 BK OZZY
Technical info
| Series | OZZY |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø80x84mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800234851570 |
OZZY are downlights for surface mounting with round shape. They are movable and give the opportunity for directing the light beam at the desired position. They are compatible all GU10 LED lamps with VIVALUX brand.




