Downlight for surface mounting ABBA ∙ DL726 ∙ GU10 ∙ black
Order code: VIV004716 | SKU Reference: DL726 BK ABBA
Technical info
| Series | ABBA |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 80x80x84mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800234851594 |
ABBA are downlights for surface mounting with square shape. They are movable and give the opportunity for directing the light beam at the desired position. They are compatible all GU10 LED lamps with VIVALUX brand.




