Downlight for surface mounting MOLY ∙ DL727 ∙ GU10 ∙ white
Order code: VIV004717 | SKU Reference: DL727 WH MOLY
Technical info
| Series | MOLY |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø55x100mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | white |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| EAN | 3800234851600 |
The surface mounting downlights MOLY are with compact size and entirely clear design in black or white body color. They are suitable for accent lighting in rooms with various application and without additional requirements for water protection.




