LED bathroom fixture MODENA LED ∙ 9W ∙ 4000K ∙ black
Order code: VIV004723 | SKU Reference: MODENA LED 9W BK/CL
Technical info
| Series | MODENA LED |
| Wattage (W) | 9W |
| Luminous flux (lm) | 630lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 460x70x45mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | stamped steel |
| EAN | 3800234851655 |
MODENA LED is a modern solution for lighting above the mirror. Its chrome finish or black and matt diffuser together with the neutral light make the fixture MODENA LED the right choice for your bathroom. LED bathroom fixture MODENA LED, 9W, black, 230V, 4000K.





