Rechargeable table LED lamp ESTELLA LED ∙ 3W ∙ dimmable ∙ 4000K ∙ IP54
Order code: VIV004783 | SKU Reference: ESTELLA LED 3W GN/CL
Technical info
| Series | ESTELLA LED |
| Wattage (W) | 3W |
| Luminous flux (lm) | 230lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Ingress protection | IP54 |
| Size (mm) | Ø110x360mm |
| Body color | green |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Color Rendering Index | CRI 80 |
| EAN | 3800234852119 |
ESTELLA LED is series of table lamps with attractive design in contemporary colors: yellow, blue, orange and green. They are supplied with rechargeable batteries and are waterproof with IP54 which makes them suitable for outdoor use. The lamps have also a touch button for switch on/off and dimming from 100% to 10%. They are offered with 4000K (cool light).




