LED ceiling light with remote control PLEADA LED ∙ 36W ∙ RGB ∙ 3000-6000K
Order code: VIV004815 | SKU Reference: PLEADA LED 36W RGB 3000-6000K
Technical info
| Series | PLEADA LED RGB 3000-6000K |
| Wattage (W) | 36W |
| Luminous flux (lm) | 2300lm |
| Color temparature | 3000-6000K |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø385x65mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800234852386 |
The LED ceiling fixture PLEADA LED RGB is dimmable and its light color temperature and color can be adjusted by a remote control. It also offers the option for selecting the work mode of the fixture.













