Decorative LED wall light GEMINI LED ∙ 15W ∙ black ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K
Order code: VIV004816 | SKU Reference: GEMINI LED 15W BK CCT-switch
Technical info
| Series | GEMINI LED |
| Wattage (W) | 15W |
| Luminous flux (lm) | 770lm |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | 320x440mm |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Selectable CCT | 3000K-4000K-6400K |
| EAN | 3800234852393 |
GEMINI LED series offers three models for indirect lighting with conteporary design. With their black body color GEMINI LED fixtures create artistic athmosphere and add mysterious touch to the illuminated interior.






