LED wall light ARUBA LED ∙ 6W ∙ white ∙ CCT-switch ∙ 3000K-4000K-6400K ∙ IP65
Order code: VIV004821 | SKU Reference: ARUBA LED 6W WH CCT-switch IP65
Technical info
| Series | ARUBA LED |
| Wattage (W) | 6W |
| Luminous flux (lm) | 460lm |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 24° |
| Ingress protection | IP65 |
| Size (mm) | 170x80x40mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 40000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | aluminum |
| Selectable CCT | 3000K-4000K-6400K |
| EAN | 3800234852430 |
The fixtures in ARUBA LED series create decorative effect on the illuminated facade in the form of vertical beams of light directed up and down relative to the place of installation of the sconces. They are waterproof IP65 and with selectable CCT: 3000K, 4000K or 6400K. The fixtures are available in two body colors: white or black and in two wattages: 6W or 8W.







