Solar table LED lamp LORI SOLAR LED ∙ 4W ∙ 4000K ∙ IP44
Order code: VIV004833 | SKU Reference: LORI SOLAR LED 4W BK/CL
Technical info
| Series | LORI SOLAR LED |
| Wattage (W) | 4W |
| Luminous flux (lm) | 200lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | Ø132x300mm |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | metal |
| Ambient temperature | -20÷+45°C |
| Color Rendering Index | CRI 80 |
| EAN | 3800234852522 |
The solar table lamps LORI SOLAR LED and DORI SOLAR LED are waterproof and have solar panels for recharging the built-in batteries. Their light flux can be step-dimmed by touching the solar panel on the top. Both lamps are stylish solution for illuminating the sitting area or on a garden table.




