LED lamp FREA LED ∙ 4.8W ∙ 550lm ∙ G9 ∙ 4000K
Order code: VIV004848 | SKU Reference: FREA LED 4.8W G9 CL-4000K
Technical info
| Series | FREA LED |
| Wattage (W) | 4.8W |
| Luminous flux (lm) | 550lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | G9 |
| Beam angle | 330° |
| Shape | cylindrical shape |
| Size (mm) | Ø19x56mm |
| Lamp life (h) | 15000h |
| Equivalent | ~45W халогенна |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800234852638 |
The series LED lamps FREA LED G9 have a power only 4.8W and a high output 110 lm/W. It is available in warm white (3000K) and neutral light (4000K).




