LED ceiling light MIRAGE LED ∙ 33W ∙ gold ∙ CCT-switch ∙ 3000-4000-6000K
Order code: VIV004861 | SKU Reference: MIRAGE LED 33W GD CCT
Technical info
| Series | MIRAGE LED |
| Wattage (W) | 33W |
| Luminous flux (lm) | 1695lm |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 255x490x166mm |
| Body color | gold |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Selectable CCT | 3000K-4000K-6000K |
| EAN | 3800234852744 |
The new LED lighting fixtures with VIVALUX brand are elegant combination of metal and silicone diffuser and selectable color temperature 3000K/4000K/6000K. The ceiling lighting MIRAGE LED are in modern body colors and are suitable for the modern interior of contemporary home.




