SLIM25 Low voltage LED Driver LVT LED DRIVER ∙ 100W ∙ IN 230V OUT 48V
Order code: VIV004896 | SKU Reference: LVT LED DRIVER 100W out 48V
Technical info
| Series | SLIM25 |
| Voltage (V) | IN: 230V, OUT: 48V DC |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 235x26x25mm |
| Max load | 100W |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800234853031 |
SLIM25 Magnetic Track System - an innovative and functional LED lighting solution. The VIVALUX SLIM25 Magnetic Track System offers new possibilities for aesthetically pleasing lighting in rooms with different applications at home, in hotel rooms, stores, restaurants. The system includes lighting fixtures and spotlights of various shapes and power, suitable for installation on low-voltage recessed mounting track (InTrack) or for surface mounted track (SlimTrack) - 48V. All lighting fixtures from the SLIM25 Magnetic Track System are available in two color temperatures: 3000K (warm white light) and 4000K (neutral light).




