SLIM25 Magnetic LED lighting fixture CORSO LED ∙ 6W ∙ Black ∙ 4000K
Order code: VIV004913 | SKU Reference: CORSO LED 6W CL-4000K
Technical info
| Series | SLIM25 |
| Wattage (W) | 6W |
| Luminous flux (lm) | 350lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 48V |
| Beam angle | 30° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 131x97x26mm |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | пластмаса |
| EAN | 3800234853208 |
SLIM25 Magnetic Track System - an innovative and functional LED lighting solution. The VIVALUX SLIM25 Magnetic Track System offers new possibilities for aesthetically pleasing lighting in rooms with different applications at home, in hotel rooms, stores, restaurants. The system includes lighting fixtures and spotlights of various shapes and power, suitable for installation on low-voltage recessed mounting track (InTrack) or for surface mounted track (SlimTrack) - 48V. All lighting fixtures from the SLIM25 Magnetic Track System are available in two color temperatures: 3000K (warm white light) and 4000K (neutral light).






