SLIM25 Recessed mounting track InTrack ∙ 1M ∙ Black
Order code: VIV004941 | SKU Reference: InTrack 1m/BK
Technical info
| Series | SLIM25 |
| Voltage (V) | 48V |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 1000mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | 2000W /10A per 1 meter |
| Body color | black |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | metal |
| EAN | 3800234853482 |
SLIM25 Magnetic Track System - an innovative and functional LED lighting solution. The VIVALUX SLIM25 Magnetic Track System offers new possibilities for aesthetically pleasing lighting in rooms with different applications at home, in hotel rooms, stores, restaurants. The system includes lighting fixtures and spotlights of various shapes and power, suitable for installation on low-voltage recessed mounting track (InTrack) or for surface mounted track (SlimTrack) - 48V. All lighting fixtures from the SLIM25 Magnetic Track System are available in two color temperatures: 3000K (warm white light) and 4000K (neutral light). IMPORTANT: A compulsory element for the installation of VIV004941 | InTrack 1m/BK is VIV004943 | ClipTrack BK. VIV004943 | ClipTrack BK has to be purchased separately.
Assets
News
Similar models
-
SLIM25 Electric connector 90° S-Track ∙ Black
-
SLIM25 Aluminium connector 90° R-Track for recessed mounting ∙ Black
-
SLIM25 Aluminium connector wall-to-ceiling G-Track for recessed mounting ∙ Black
-
SLIM25 Mounting clips ClipTrack for recessed mounting ∙ Black
-
SLIM25 Recessed mounting track InTrack ∙ 2M ∙ Black
-
SLIM25 Electric connector wall-to-ceiling C-Track ∙ Black
-
SLIM25 Electric magnetic connector 90° L-Track ∙ Black
-
SLIM25 Electric magnetic connector 180° I-Track ∙ Black
-
SLIM25 PC cover OnTrack ∙ 5M ∙ Black
-
SLIM25 Magnetic track SlimTrack for surface mounting ∙ 2M ∙ Black
-
SLIM25 Magnetic track SlimTrack for surface mounting ∙ 1M ∙ Black
-
SLIM25 Cable box TrackBox ∙ Black








