Linear spotlight BERGEN ∙ SP772 ∙ movable arms ∙ 4xE27 ∙ black
Order code: VIV005021 | SKU Reference: SP772-4L E27 BERGEN
Technical info
| Series | BERGEN |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 840x80x160mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 4x8W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | metal |
| EAN | 3800234854144 |
Another great suggestion for lighting your modern home is the series spotlights BERGEN in matte black. They are designed for lamps with an E27 base, as their cups with lampholders are movable so that the light can be distributed in the most appropriate way in the room. Made of high-quality materials with a durable coating, the series spotlights BERGEN is designed for long-term use and at the same time has a universal appearance to complement interiors in various styles in combination with VIVALUX LED filament lamps.

