Spiral-shape spotlight MAYA ∙ SP779 ∙ 3xE14 ∙ black
Order code: VIV005032 | SKU Reference: SP779-3R E14 MAYA
Technical info
| Series | MAYA |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E14 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | 430x430x215mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 3x7W |
| Body color | black |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | metal |
| EAN | 3800234854250 |
Strict straight lines and geometric shapes have their fans, but if you are not one of them, the series spotlights MAYA is just for you. The decorative cages of the cups with E14 lampholders are oval in shape, and the cups are movably mounted on a round base and ornamented with additional parallel lines. The spotlights from the series are compatible with all filament LED lamps VIVALUX with E14 base and are a suitable solution for lighting in kitchens and corridors of modern homes.



