LED lamp NERO LED ∙ JDR ∙ 7W ∙ 560lm ∙ GU10 ∙ 4000K
Order code: VIV005062 | SKU Reference: NERO LED JDR 7W GU10 CL-4000K
Technical info
| Series | NERO LED |
| Wattage (W) | 7W |
| Luminous flux (lm) | 560lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Beam angle | 38° |
| Size (mm) | Ø50x54mm |
| Lamp life (h) | 15000h |
| Equivalent | ~89W халогенна |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800234854540 |
Black lighting fixtures are a preferred part of the interior in modern homes. If you have also opted for this lighting trend and have chosen GU10 base lamp fixtures, you need light sources with a black body. The new series of LED lamps with GU10 base are NERO LED. Their power is 7W and are available in three color temperatures: - 3000K (warm white light); - 4000K (cool light); - 6400K (daylight).



