Dimmable LED lamp VOLUX LED ∙ JDR ∙ 7W ∙ 560lm ∙ GU10 ∙ 6400K
Order code: VIV005066 | SKU Reference: VOL DIM JDR 7W GU10 W 6400K VOLUX LED
Technical info
| Series | VOLUX LED |
| Wattage (W) | 7W |
| Luminous flux (lm) | 560lm |
| Color temparature | 6400K (daylight) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Beam angle | 120° |
| Size (mm) | Ø50x57mm |
| Lamp life (h) | 15000h |
| Equivalent | ~89W халогенна |
| Dimming | dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800234854588 |
Dimmable LED lamp 7W, GU10, 230V, 6400K. The series directional 7W LED lamps VOLUX LED is suitable for general lighting in rooms where it is needed high illumination. VOLUX LED are with high luminous flux and wide beam angle.



