Spotlight BRIA ∙ SP792 ∙ 2xE27 ∙ net ∙ black
Order code: VIV005086 | SKU Reference: SP792-2L E27 BRIA
Technical info
| Series | BRIA |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 420x220x90mm |
| Mounting | surface mounting |
| Max load | max 2x7W |
| Body color | black/wood |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | metal |
| EAN | 3800234854687 |
The BRIA spotlights series in vintage style is made of metal in black color with a round base, and the removable cups with wood decoration contain E27 lampholders and have a black mesh diffuser. The BRIA series contains a single and double spotlight and a spot for 4 light sources, which has two removable arms. BRIA is extremely successfully combined with VIVALUX filament lamps and represents elegant lighting solutions, suitable for functional lighting in your living room, dining room, bedroom, hallway, hotel and restaurant.


